top of page

PUPP egzaminų pasiruošimas

Updated: Feb 1


PUPP egzaminų pasiruošimas

Egzaminai yra vienas iš kertinių ugdymo proceso elementų, skirtas patikrinti mokinių žinias. Vienas iš tokių patikrinimų yra PUPP (pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas), kasmet laukiantis baigiančių dešimtą klasę. Ne paslaptis, kiekvienas žinių patikrinimas kelia nemažai streso ir nerimo ne tik patiems mokiniams, bet ir jų tėvams. Ar žinote, kas gali situaciją gerokai palengvinti? Atsakingas ir kokybiškas pasiruošimas PUPP. Tai siūlome padaryti su Corepetitus komanda.

Trumpai apie PUPP

10 klasės egzaminai yra privalomi kiekvienam dešimtokui. Privalomieji yra lietuvių kalbos PUPP, matematikos PUPP, o pasirenkamieji – gimtosios kalbos PUPP (pastaroji gali būti rusų, baltarusių, lenkų ar vokiečių). Neretai klausiama, ar laikomas anglų kalbos PUPP, tai atsakymas – ne, šios kalbos dešimtokų PUPP sąraše nėra.

Dešimtokų pasiekimų patikrinimai nėra perlaikomi, štai kodėl labai svarbu tinkamai pasiruošti PUPP.

Lietuvių kalbos ir literatūros PUPP

Šio mokomojo dalyko pasiekimų patikrinimą sudaro dvi dalys: žodžiu ir raštu. Atsiskaitymui žodžiu – kalbėjimui – yra skiriamos 5–7 minutės. Atsiskaitymas raštu apima teksto suvokimą ir kalbos pažinimą bei vartojimą, kam yra skiriama 90 minučių, bei teksto kūrimo užduotį, kuriai skiriamos taip pat 90 minučių.

Matyti, kad pasiruošimas reikalingas tiek atsiskaitymui žodžiu, tiek ir raštu. Ruošdami mokinius kalbėjimo užduočiai korepetitoriai atsižvelgia į ankstesnių metų kalbėjimo potemes, įvertina mokinio žodyną, turimas spragas bei stipriąsias puses, itin daug dėmesio skiria kalbėjimo struktūrai, akcentuoja nuoseklumą, kalbos rišlumą, taisyklingumą. Ruošiantis atsiskaitymui raštu identifikuojamos mokinio spragos, analizuojamos ankstesnių metų užduotys, remiantis vertinimo kriterijais. Ruošiantis kūrybinei užduočiai skiriama dėmesio rašybai bei skyrybai, teksto struktūrai.

Matematikos PUPP

Jau kuris laikas matematikos pasiekimų patikrinimas bei šio mokomojo dalyko valstybinis brandos egzaminas didelei daliai mokinių įveikiamas sunkiai arba net neįveikiamas. Aukštas prastai šį egzaminą išlaikančiųjų procentas skatina tėvus užbėgti įvykiams už akių ir padėti savo atžaloms kur kas produktyviau ir kokybiškiau pasiruošti egzaminams. O tai ne tik atsispindi rezultatuose, bet ir kelia gerokai mažiau streso vaikui.

Jei jūsų vaikas šįmet, o galbūt dar tik po dvejų ar daugiau metų laikys dešimtos klasės egzaminus, nepalikite pasiruošimo paskutinei nakčiai – taip bus lengviau ir vaikui, ir tėvams. PUPP pasiruošimas drauge su korepetitoriumi apima mokinio žinių spragų identifikavimą, taip pat analizuojamos ankstesnių metų užduotys, jų vertinimas. Nors įtvirtinamos ir stipriosios žinių bagažo pusės, visgi daugiausia koncentruojamasi į tai, kas mokiniui sekasi sunkiausiai. Matematikos korepetitorius gali padėti jūsų atžalai pasiruošti PUPP kur kas efektyviau, užtikrinčiau ir be streso.

Kodėl verta pasikliauti korepetitoriumi, kai artėja dešimtokų PUPP?

Galime išvardyti nemažai priežasčių, kodėl verta pasinaudoti korepetitorių pagalba, pavyzdžiui, visas dėmesys užsiėmimų metu tenka vienam vaikui, jis gali drąsiai klausti, kai tik kažkas neaišku, identifikuojamos individualios žinių spragos ir t. t. Bet kertinis tokių užsiėmimų privalumas tas, kad jų metu kiekvienam mokiniui parenkama jam tinkamiausia mokymo strategija. Juk vaikai tokie skirtingi! Nėra vieno mokymo būdo, kuris tiktų absoliučiai visiems. Tad korepetitoriaus užduotis yra išsiaiškinti, kaip informaciją geriausia pateikti jūsų vaikui, kad mokymasis teiktų maksimalią naudą.

Kiekvienas mokinys yra individualus, turintis savo žinių bagažą, savitą gebėjimą mokytis, savas mokymosi technikas, gabumus bei, kad ir kaip nesinori to sakyti, tačiau ir mokymosi spragas. Tad korepetitoriai preciziškai išgrynina tai, kas mokiniui sekasi sudėtingiausiai, bei skiria daug dėmesio toms spragoms užpildyti.


Comments


bottom of page