top of page

Matematika prieš egzaminą – kaip pasiruošti?

Updated: Jun 12Artėjantys egzaminai mokiniams kelia nemažai streso, o ypač vienas iš sudėtingesnių egzaminų – matematikos. Net jei atrodo, kad viską mokate ir suprantate, pasiruošimui laiko vis vien skirti reikia nemažai. O jei yra spragų, tai mokymosi tikrai nereikėtų palikti ne tik paskutinei nakčiai, bet ir paskutinėms savaitėms ar mėnesiams. Kuo daugiau skirsite laiko matematikai, tuo stipresni jausitės. Tačiau čia dar keli patarimai, kaip efektyviai ruoštis matematikos egzaminui.

Dėmesys geriausiai žinomiems dalykams

Labai dažnai egzaminui besiruošiantys mokiniai nuošaly palieka temas, kurias supranta, ir bando aiškintis tuos dalykus, kurie sekasi sunkiau. Žinoma, nesakome, kad to daryti nereikėtų, tačiau greičiausiai esate girdėję ir tokį posakį, jog „neprivalgęs neprilaižysi“. Tad pirmiausia verta maksimaliai skirti dėmesio tiems dalykams, kuriuos mokate, kad tų temų užduotis atliktumėte nepriekaištingai, o tada, turint laiko, aiškintis sunkiau besisekančius dalykus. Tačiau jei laiko nedaug likę, irgi nebandykite aprėpti visko – nieko gero iš to neišeis. Geriau kažkurią dalį, tačiau idealiai, nei daug, bet paviršutiniškai.

Atraskite jums priimtiniausius mokymosi metodus

Matematika prieš egzaminą kels mažiau streso, jei atrasite jums tinkamiausią mokymosi metodą. Vieniems tai yra knygos – perskaityta ir pamatyta juodu ant balto užrašyta informacija įsimenama kur kas geriau. Kiti turi girdimąją atmintį – tokiu atveju verta itin atidžiai klausytis mokytojo pamokose, taip pat paieškoti kokybiškų įgarsintų paskaitų. Šiais laikais mokinių gyvenimas glaudžiai susijęs su naujausiomis technologijomis, tad galite įdarbinti ir jas, pavyzdžiui, dirbtinį intelektą. Jei nežinote kokios nors taisyklės, pamiršote sąvoką, užduokite klausimą dirbtiniam intelektui – galbūt tokia mokymosi priemonė jums bus itin efektyvi.

Išbandykite mokymosi schemą

Jei kurios nors formulės, taisyklės ar kt. niekaip negalite įsiminti, išbandykite mokymosi schemą, kuri apima tokį kartojimosi dažnį: mokymasis, pasikartojimas po pusvalandžio, pasikartojimas prieš miegą, pasikartojimas atsikėlus ryte, pasikartojimas po 3 dienų, pasikartojimas praėjus savaitei. Daugeliu atvejų tai tikrai suveikia!

Teisingi sprendimai

Mokiniams labai svarbu suprasti, kad egzamino metu tikrai nepakanka parašyti teisingą atsakymą – itin svarbu teisingai užrašyti jo sprendimą. Praktika rodo, kad būtent dėl neteisingai užrašytų sprendimų abiturientai gana dažnai praranda balų. Į tai dėmesį turėtų atkreipti ir puikiai egzaminui pasiruošę mokiniai. Žinote, kartais taip nutinka, kad „susikertama“ ten, ką gebame geriausiai, tad ir egzamino metu labai tiksliai žinodami sprendimo būdą neretai mokiniai viską daro automatiškai, net neįsigilindami į tai, kaip teisingai viską užrašyti.

Poilsis

Matematika prieš egzaminą bus lengviau įkandama, jei būsite kokybiškai pailsėję. Skirkite pakankamai laiko miegui, būkite gryname ore, atraskite patinkančių aktyvesnių veiklų, pasirūpinkite subalansuota mityba. Visi šie veiksniai labai glaudžiai susiję su nuotaika, emocijomis, darbingumu, dėmesio koncentravimu, atmintimi ir visa, kas svarbu ruošiantis egzaminams.

Comments


bottom of page