top of page

Lietuvių kalba užsieniečiams – kur išmokti?

Updated: Jun 12Lietuvių kalba labai graži, tačiau niekas nepaneigs, jog ir labai sudėtinga. Sutikite, tikrai ne visi lietuviai ją moka idealiai, tad nenuostabu, kad užsieniečiams ji kelia dar daugiau iššūkių. Tačiau juk nieko nėra neįmanomo, tiesa? Tereikia pasirinkti tinkamas strategijas, pasidomėti, kur ir kaip galima efektyviau mokytis lietuvių kalbos užsienio piliečiams, ir anksčiau ar vėliau lietuvių kalba skambės ir jos mokytis norinčių užsieniečių lūpomis.

Kalbų kursai

Jei užsienietis lietuvių kalbos nori išmokti kuo sparčiau, greičiausiai, geriausias būdas tai padaryti – kalbos kursai. Puikiai tiktų tiek individualūs, tiek ir grupiniai, nes ir vieni, ir kiti turi savų pranašumų.

Individualių kursų metu mokinys gauna visą mokytojo dėmesį, mokymo metodai parenkami individualūs ir efektyviausi, mokinys gali klausti, diskutuoti, mokymosi tempas taip pat pritaikomas pagal konkrečius sugebėjimus ir pan. Tačiau grupiniai užsiėmimai irgi turi savų teigiamų aspektų. Pirmiausia, jie paprastai būna kiek pigesni. O antras ir labai svarbus privalumas tas, kad tokių užsiėmimų metu bendraujama ne tik su mokytoju, bet ir su grupės draugais, vyksta daugiau diskusijų, praktinių užduočių, daugiau skirtingų dialogų ir pan. Negana to, grupiniuose užsiėmimuose prasiplečia ir bičiulių ratas, kas irgi labai svarbu persikėlus gyventi į svečią šalį.

Interneto svetainės

Jei aktuali lietuvių kalba užsieniečiams, panaršykite internete – tikrai rasite svetainių, kuriose galite efektyviai gilinti savo lietuvių kalbos žinias. Didelis privalumas tas, kad tokių svetainių yra ir nemokamų, taigi lietuvių kalbos mokymasis nieko nekainuos. Svetainėse ar programėlėse labai patogu lavinti skaitymo, rašymo įgūdžius, suprasti bei klausyti.

Korepetitoriai

Gana dažna problema – užsienyje gyvenusios šeimos persikelia į Lietuvą, vaikai pradeda lankyti lietuviškas mokyklas, tačiau lietuvių kalbos arba nemoka visai, arba moka minimaliai. Tokiu atveju lietuvių kalba užsieniečiams vaikams tikrai kelia daug iššūkių ir norint kuo sparčiau integruotis į ugdymo procesą bei dirbti, kaip sakoma „pilna koja“, svarbu tobulinti lietuvių kalbos žinias. Šiuo atveju vaikams gali labai pagelbėti lietuvių kalbos korepetitoriai. Rinkitės paslaugas teikiančius online – nebūsite „pririšti“ prie strateginės vietos, lengviau susiderinsite pamokų laiką.

Kursai Užimtumo tarnyboje

Užimtumo tarnyba siekia kuo sklandesnės užsieniečių integracijos, tad Užimtumo tarnyboje užsiregistravę užsienio piliečiai gali lankyti lietuvių kalbos kursus.

Vadovėliai

Verta išbandyti ir seną, patikrintą bei labai gerą būdą – kalbos mokytis iš vadovėlių. Vadovėliai lietuvių kalba užsieniečiams parengti taip, kad jie galėtų sėkmingai gilinti mūsų kalbos žinias, atlikti užduotis, lavinti skaitymo, rašymo įgūdžius, plėsti žodyną ir t.t. Mokomieji vadovėliai pradedantiesiems parengti anglų kalba.

Vadovėlių, skirtų mokytis lietuvių kalbos užsieniečiams, pasirinkimas tikrai gana platus, tad įvertinę savo lygį atrasite tinkamiausią variantą. Rasite ir pratybų sąsiuvinius, kuriuose – daugybė praktinių užduočių.

Comments


bottom of page