Korepetitoriai į pagalbą

Šią savaitę pristatome naują rubriką – korepetitoriai į pagalbą! Šioje rubrikoje kalbinsime COREPETITUS dirbančius korepetitorius, kurie pasidalins savo patarimais ir patirtimi su Jumis!


Šiandien bendravome su Evelina Sinkevičiūte,

kuri pasidalino su mumis savo mokykline patirtimi ir patarimais, kaip efektyviai pasiruošti pamokoms, kurios kelia sunkumų.
- Labas, Evelina, trumpai prisistatyk mūsų skaitytojams!

- Sveiki! Šiuo metu Vilniaus universitete studijuoju farmaciją - mokslą apie vaistus. Be to, jog padedu mokiniams nagrinėti biologijos ir chemijos problemas, laisvalaikiu groju smuiku, skaitau poeziją bei, žinoma, leidžiu laiką su artimaisiais.


- Kiek daug veiklų!.. Ar visada buvai tokia aktyvi?

- Mokykloje jų būdavo dar daugiau! Tiesa, dauguma jų buvo susiję su muzikavimu įvairiuose kolektyvuose, o dabar tai labiau tapo tiesiog hobiu bei būdu trumpam pabėgti nuo realybės.


- Puikiai išlaikei egzaminus, tačiau ar visada buvai atsakinga mokinė? Kaip derinai užklasines veiklas su mokslais?

- Mokslai man visada buvo svarbūs, bet negaliu pasakyti, jog buvau visada 100% atsakinga. Būdavo visko - ir dėl repeticijų praleistų pamokų ar kartais neatliktų namų darbų. Svarbiausia neapleisti mokyklos užduočių - jei praleidai pamoką, susisiekti su bendraklasiais, skirti daugiau laiko savarankiškam darbui namuose.


- Manau, kad visi mokykloje turėjome pamokų, kurias praleisdavom dažniau, nei kitas, vien dėl to, kad jos buvo sudėtingos... Kokie dalykai Tau sekėsi sunkiausiai ir kaip Tu ruošeisi jiems?

- Turbūt kaip ir daugumai, sunkiausiai sekėsi matematika. Stengiausi vaikščioti į visas konsultacijas, temas pradėjau kartoti daug anksčiau, negu kitų dalykų. O jei kalbant apie pasiruošimą kontroliniams bendrai - geriausias būdas yra senų užduočių sprendimas bei vertinimo instrukcijų nagrinėjimas. Dar pravartu rašyti savo konspektus - tai man ypač pasiteisino ruošiantis lietuvių kalbos testams. Taip pat svarbu turėti mokymosi planą. Siūlyčiau kiekvienai dienai išsikelti konkrečius tikslus, pavyzdžiui, išpręsti du egzaminus bei pakartoti vieną temą.


- Ko palinkėtum mokiniams, kurie grįžto į mokyklas šį rugsėjį?

-Padėkite vieni kitiems. Paaiškinkite bendraklasiui temą, kurią Jūs suprantate gerai, nusišypsokite nepažįstamajam koridoriuje ar pagirkite draugą. Juk taip paprasta praskaidrinti kitam dieną! Taip pat būkite atsakingi bei dėmesingi pamokose - taip padėsite mokytojams ir palengvinsite jų darbą. Ir žinoma, nepasilikite visko paskutinei nakčiai - taip padėsite ateities sau, kuris gailėsis, jog nepradėjo visko anksčiau :).

- Ačiū Tau labai už pokalbį!

274594555_2534462753353339_7112982713731143389_n.jpg

+370 620 63 347