top of page

Anglų kalba pradedantiesiems – nuo ko pradėti?

Updated: Jun 12


Anglų kalba neabejotinai viena iš pačių populiariausių kalbų pasaulyje. Beje, jos mokėjimas atveria be galo daug galimybių. Todėl tikrai nestebina, kad anglų kalbos pamokų poreikis labai didelis: vieni nori šią kalbą pradėti mokytis nuo nulio, kiti turi pagrindus, tačiau žinias nori gilinti, dar kiti puikiai šneka, tačiau vis vien nepaliauja tobulėti ir plėsti žodyno. Tačiau šįkart skirkime dėmesio tiems, kurie startuoja su anglų kalbos žiniomis. Taigi, anglų kalba pradedantiesiems – nuo ko pradėti ir kaip mokytis?

Kalbų kursai

Anglų kalbos kursų spektras tikrai labai platus. Šiuo atveju puiku tai, kad atlikus specialius testus nustatomas jūsų anglų kalbos lygis ir pagal tai parenkama, kuris kursas yra aktualiausias.

Kursuose anglų kalba pradedantiesiems paprastai dėstoma grupėse, kas yra didelis privalumas, mat praktinių užduočių, dialogų metu bendraujama su skirtingais asmenimis, kiekvieno iš jų žodynas, kalbėjimo maniera, tarimas kiek gali skirtis, todėl tai bus išties naudinga patirtis. Anglų kalbos kursų, skirtų pradedantiesiems, pasirinkimas labai didelis, ypač didmiesčiuose.

Korepetitoriai

Jei norite mokytis anglų kalbos „nuo nulio“, jei jūsų mokykloje anglų kalba nedėstoma, o jūs būtinai norite ją išmokti, taip pat ir kitais atvejais, korepetitorius gali būti labai geras pasirinkimas. Šiais laikais daugelis jų dirba online, todėl visai nesvarbu, kur gyvenate, be to, online pamokoms lengviau pasirinkti abiem tinkamiausią laiką. Korepetitorius parinks jums efektyviausią mokymosi metodą ir individualių užsiėmimų metu visą dėmesį skirs tik jums – pranašumas prieš kalbų kursus grupėse.

Vadovėliai

Jei dėl finansų ar kitų priežasčių anglų kalbos norite mokytis savarankiškai, pradėti galite nuo vadovėlio įsigijimo. Nepamirškite ir pratybų sąsiuvinių! Vadovėliai yra senas, bet patikrintas būdas. Tad jei naujausios technologijos ir ekranai nėra užvaldę jūsų gyvenimo, mokytis iš vadovėlio bus ir efektyvu, ir smagu.

Filmai

Kai kurie į šį mokymosi metodą žvelgia skeptiškai, bet dažniausiai iki tol, kol patys jo neišbando. Tiesiog įsijunkite filmą, serialą, animacinį filmuką ar kitą turinį anglų kalba ir žiūrėkite. Kad ir kaip būtų keista, tačiau tai puikus būdas suprasti kalbą, mokytis ja kalbėti, plėsti žodyną.

Skaitykite knygas

Net jei anglų kalba pradedantiesiems yra visiškai nežinoma, knygų skaitymas duos naudos. Pradėkite nuo pačių lengviausių knygelių. Jei kažkuriuos žodžius žinote – puiku. O nežinomus verskite ir rašykite ant lapo (dar geriau – pasidarykite žodyną sąsiuvinyje). Nežinomus žodžius kasdien peržvelkite, pasikartokite. Pamatysite, kuo toliau, tuo daugiau žodžių knygoje bus žinomi.

Stebėkite aplinką

Mokykitės anglų kalbos nuolat, pavyzdžiui, eidami gatve įvardykite sau dalykus, kuriuos matote: gatvė, medis, mokykla ir kt. Ko nežinote, išsiverskite naudodami žodyną ir tą žodį įsiminkite. Taip sparčiai didės jūsų žodynas.

Comments


bottom of page