top of page

5 priežastys, kodėl nuotolinės korepetitorių pamokos yra vis dažnesnis pasirinkimas

Updated: Feb 1

kodėl rinktis nuotolines korepetitorių pamokas

Populiarėjant korepetitoriams, atsiranda ir siūlomų pamokos būdų įvairovė. Tendencijos rodo, kad vis daugiau mokinių renkasi nuotolinį mokymąsi. Šiame straipsnyje apžvelgsime 5 priežastis, kodėl nuotoliniai užsiėmimai tampa vis populiaresni.


Išmokome dirbti nuotoliu


Per pastaruosius kelerius metus išmokome dirbti nuotoliu. Nors karantino sąlygomis praleisti metai išvargino tiek mokytojus, tiek moksleivius, jie atskleidė ir nuotolinio mokymosi privalumus. Taip, vesti pamokas 25-iems ką tik iš lovos išsiritusiems paaugliams, mokytojams buvo tikras iššūkis. Iššūkis sutelkti dėmesį bei bendravimo sunkumai kilo ir moksleiviams. Visgi, priverstinis nuotolinis mokymas atskleidė ir šio būdo patogumus: lankstumą, galėjimą mokytis iš bet kurios vietos, paveikų technologijų panaudojimą mokymosi procese ir kt. Šiai dienai, nors karantino suvaržymų nebėra, išliko darbo ir mokymosi nuotoliu įgūdžiai, kurie gali būti sėkmingai panaudoti, įgyjant papildomų žinių, ar siekiant išsitaisyti mokymosi spragas.


Galimybė sutaupyti laiko


Šiais skubėjimo persmelktais laikais, kai moksleiviai dažnai lanko mokslines, menines veiklas ar sporto treniruotes, užsiima saviraiška, stengiasi išlaikyti gerus santykius su draugais ir kartais atsipūsti, laikas tampa itin svarbus. Ir jei yra galimybė jo sutaupyti – kodėl gi to nepadarius?


Nuotoliniai užsiėmimai itin patogūs tuo, kad užuot valandą praleidus viešajame transporte, gali užtekti vos poros minučių prisijungti į pamoką. Užuot šalus stotelėje, ar nejaukiai einant neapšviestomis gatvėmis vakare, galima mokytis jaukiai įsisukus į pledą prie savo kompiuterio. Užuot prašius tėvų, kad jie parvežtų namo iš korepetitoriaus, galima paprašyti dar vieno šilto puodelio arbatos mamos, triūsiančios šalia virtuvėje.


nuotolinės pamokos, nuotoliniai užsiėmimai, jaunas korepetitorius

Jaunas korepetitorius – lyg draugas


Vienas iš nuotolinio korepetitorių mokymo niuansų – tokią užsiėmimų formą dažniausiai renkasi jaunimas. Šiandien mokyklose dirbantis jaunas žmogus nėra dažnas reiškinys, todėl tai patraukia moksleivius. Jie jaučiasi drąsiau ir saugiau klausti, mat neaiškius dalykus gvildena gana panašaus amžiaus žmogus – studentas, ar neseniai baigęs universitetą, kuris panašus į vyresnį brolį, sesę, ar draugą. Nedidelis amžiaus skirtumas atveria galimybes asmeniniam santykiui, dėl kurio moksleiviui sukuriama palanki mokymosi atmosfera.


Be to, jaunas korepetitorius dažnai naudojasi technologijų teikiamomis įtraukiančiomis mokymo formomis. Interaktyviems testams su paveiksliukais sukurti – programėlę Kahoot. Įgauti papildomų žinių iš kompetentingų užsienio specialistų ar geriau perprasti informaciją vaizdu – Youtube platformoje prieinamas paskaitas bei mokomąją vaizdo medžiagą. Painiems matematikos ar fizikos uždaviniams – grafikus, piešiamus korepetitoriaus planšetėje bei įvairius kitus būdus geriau įtvirtinti informaciją, pasiekiamus technologijų pagalba.


Galimybė, nepaisant gyvenamosios vietos, gauti aukštos kokybės paslaugas


Vietiniuose nedidelių miestelių forumuose internete neretai galima rasti prašymų parekomenduoti gerą lietuvių kalbos ar matematikos korepetitorių. Deja, dažnai rekomenduojami yra keli tie patys mokytojai, po pamokų papildomai priimantys ir konsultacijoms, bet dažnai paroje nebeturintys daugiau valandų apsiimti dar vieno, prašančio pagalbos. Tad, gyvendamas nedideliame mieste, kartais mokinys net neturi galimybių gauti reikiamo korepetitoriaus paslaugų. Tokiu atveju itin patogus pasirinkimas – nuotolinis korepetitorius. Pavyzdžiui, neišeidamas iš namų Kelmėje, moksleivis gali ruoštis lietuvių kalbos egzaminui drauge su lietuvių filologiją baigusiu specialistu, gyvenančiu Vilniuje.


geras korepetitorius, geriausi korepetitoriai iš viso pasaulio, nuotolinės pamokos

Galimybė nuotoliu mokytis iš geriausių


Korepetitoriaus profesiją, kaip papildomą darbą, dažnai renkasi itin gabūs studentai. Jie nori didžiąją savo dėmesio dalį skirti mokslams, tačiau ir įdarbinti jau turimas žinias. Dažniausiai jie yra itin motyvuoti ir nepavargę dešimtą kartą aiškinti tą pačią Pitagoro teoremą, ar kokia yra lietuvių rašinio pastraipos sandara. Nuotolinis mokymas tokiems studentams atveria galimybę konsultacijas vesti net tarp paskaitų, o moksleiviams gauti šviežiausias mokslo žinias.


Be to, nuotolinės konsultacijos atveria galimybes korepetitoriais dirbti ir užsienio universitetų studentams, besimokantiems geriausiose pasaulyje aukštosiose mokyklose, kaip Oksforde, Kembridže, Lankasteryje bei kitose. (COREPETITUS komandoje taip pat rasite korepetitorių iš geriausių pasaulio universitetų – su jais susipažinti galite paspaudę nuorodą čia.) Savo žiniomis šiandien jie netrukdomai gali pasidalinti su moksleiviais iš bet kurios Lietuvos vietos.


Tad nuotolinės pamokos tampa vis dažnesniu pasirinkimu pirmiausia dėl to, kad mūsų visuomenė per karantiną išmoko dirbti nuotoliu ir pamatė to naudas. Nuotolinis mokymas neabejotinai taupo mokinių ir tėvų laiką, tamsiuoju sezonu yra ne tik patogesnis, bet ir saugesnis būdas mokytis, neiškeliant kojos iš namų. Taip pat nuotolinės konsultacijos atveria galimybes mokytis iš jaunų, motyvuotų ir gerų specialistų, nepaisant, kokia būtų moksleivio ir korepetitoriaus gyvenamoji vieta.


Jeigu norite, kad jūsų vaikas mokytųsi saugiai ir komfortiškai savo namuose iš geriausių korepetitorių, kviečiame registruotis į užsiėmimus.
bottom of page